کد مطلب:  64130 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات ثبت نام حج اعلام شد

جزئیات ثبت نام حج اعلام شد

معاون سازمان حج و زیارت در مصاحبه ای تعداد زائرانی که از ایران به حج اعزام می‌شوند، تاریخ آغاز اعزام‌ها و نوع واکسن‌های مورد تایید عربستان جزییاتی را شرح داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، اکبر رضایی، معاون سازمان حج و زیارت در یک مصاحبه با خبرنگاران با اعلام این‌که ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع از روز یکشنبه، 18 اردیبهشت‌ 1401 آغاز می‌شود گفت: ثبت‌نام در کاروان‌های حج 1401 از ساعت 10 صبح روز یکشنبه 18 اردیبهشت‌ 1401 از طریق سامانه «رزرو» حج و زیارت به نشانی https://reserve.haj.ir آغاز خواهد شد.

رضایی با اشاره به سهمیه امسال حج ایران که در حدود 39 هزار و 635 نفر تعیین شده است، گفت: برای حج تمتع امسال، حدود 37 هزار نفر از حجاج کشورمان از بین کسانی که در کاروان‌های حج 99 ثبت‌نام کرده و به دلیل لغو حج در آن سال موفق به تشرف نشدند، انتخاب می‌شوند و واجد شرایط اعزام هستند. این افراد باید برای تکمیل‌ نام‌نویسی و انتخاب کاروان خود در تاریخ ذکرشده اقدام کنند.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت این توضیح را اضافه کرد: ظرفیت در نظر گرفته شده برای حجاج ایرانی به میزان 39 هزار و 635 نفر است که بخشی از این سهمیه را نیروهای اجرایی ستادی و کاروانی، پزشکان و غیره تشکیل می‌دهند.

او در ادامه تاکید کرد: با توجه به شرایط اعلام شده از سوی وزارت حج و عمره عربستان، به متقاضیان بالای 65 سال ویزا داده نمی‌شود و وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرده است در حج تمتع امسال روادید حج فقط برای متولدان 10 تیرماه 1336 به بعد صادر خواهد شد.

رضایی درباره واکسیناسیون زائران مطابق شرایط عربستان توضیح داد: تمام زائران واجد شرایط اعزام به حج باید دو دز کامل واکسن کرونا را دریافت کرده باشند که از بین واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت عربستان، واکسن‌های «آسترازنکا» و «سینوفارم» در سبد واکسیناسیون کشور ما قرار دارد. متقاضیان باید برای تکمیل واکسیناسیون خود از بین یکی از این دو واکسن اقدام کنند.

او اضافه کرد: از دیگر شرایط حج امسال این است که زائران 72 ساعت قبل از اعزام باید تست PCR را در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور انجام داده و گواهی منفی آن را در زمان تشرف در اختیار داشته باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات ثبت نام حج اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزئیات ثبت نام حج اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید