کد مطلب:  63194 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام آتش بس ائتلاف سعودی در یمن

اعلام آتش بس ائتلاف سعودی در یمن

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی از ساعت 6 صبح امروز 10 فروردین 1401 حملات خود علیه نیروی های انصار الله یمن را متوقف کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از المیادین، در بیانیه رسمی منتشر از سوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام شده است که از ساعت 6 صبح 10 فروردین 1401 تمامی عملیات های نظامی این ائتلاف علیه نیرو های یمنی متوقف خواهد شد.

ائتلاف سعودی مدعی است که توقف عملیات نظامی در یمن برای فرصت دادن به برقراری صلح انجام شده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: توقف عملیات نظامی در داخل یمن را برای موفقیت رایزنی‌های صلح یمن و ایجاد فضای مثبت برای صلح در ماه رمضان اعلام می‌کنیم.

لازم به ذکر است که عربستان سعودی در سال های قبل نیز ذر چند نوبت توقف عملیات نظامی را به بهانه دستیابی به صلح و برگزلاری نشست های صلح دو جانبه اعلام کرده بود اما هر بار با شکست در فرآیند مذاکرات دوباره حملات خود علیه نیرو های یمنی را از سر می گرفت.

در پایان در نظر داشته باشید که حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن از 6 فروردین 1394 تحت عنوان عملیات طوفان قاطعیت و با مشارکت چند کشور عربی در کنار عربستان و امارات آغاز شد اما در ادامه با کنار کشیدن دیگر کشورهای حاضر در ائتلاف، عملا تنها عربستان و امارات باقی ماندند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام آتش بس ائتلاف سعودی در یمن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام آتش بس ائتلاف سعودی در یمن» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید