مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65406 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تصویر برخورد موشک به کره ماه منتشر شد

تصویر برخورد موشک به کره ماه منتشر شد

اخترشناسان حدود 4 ماه پیش اعلام کردند یک موشک 3 تنی به ماه برخورد کرده است و به دنبال شناسایی دهانه آن بودند که به تازگی موفق به یافتن آن شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، اخترشناسان اعلام کرده بودند که موشک به ناسا، بتواند دهانه و نقطه اصابت موشک به سطح ماه را پیدا کند. خوشبختانه این مدارگرد توانست دهانه برخورد موشک را پیدا کند و تصاویر آن را منتشر کرد.

این برخورد در تاریخ 4 مارس 2022 اتفاق افتاد و طی این مدت، مدارگرد شناسایی ماه ناسا به دنبال محل اصابت بود. اما جالب اینجاست که این دهانه، در حقیقت از 2 دهانه تشکیل شده است:

  • یک دهانه شرقی (قطر 18 متر، حدود 19.5 یارد) که بر روی یک دهانه غربی (قطر 16 متر، حدود 17.5 یارد) واقع شده است.

اینکه محل اصابت موشک دارای دهانه دوگانه است احتمالاً نشان می دهد که بدنه موشک دارای جرم زیادی در هر انتهای خود بوده.

تصویر اصابت موشک به ماه

اما ماجرای برخورد موشک به ماه چیست؟

در تاریخ جمعه 4 مارس 2022 اعلام شده بود که یک زباله فضایی به سمت پنهان ماه برخورد می کند، اما گفته می شد که این زباله فضایی درواقع مرحله دوم موشک فالکون 9 است. برخی دیگر هم اظهار کردند این زباله فضایی احتمالاً بقایای موشک چینی است. اما چین این ادعا را رد کرد.

طبق گزارشات اخترشناسان و دانشمندان، این موشک با سرعت 5.800 مایل در ساعت به سمت ماه درحال حرکت بوده است و برخورد آن باعث ایجاد دهانه ای با وسعت 66 فوت شده است.

پایگاه خبری اسپیس در آن زمان نوشت: «بخشی از یک موشک امروز (4 مارس) به اودیسه فضایی هفت ساله خود پایان داد و سرانجام با ماه برخورد کرد.» کارشناسان می‌گویند، این رویداد امروز در ساعت 7:25 صبح به وقت شرقی (15:55به وقت تهران) در سمت پنهان ماه رخ داده است و این بدان معناست که  این رخداد از دید تلسکوپ‌های زمینی دور بوده است. مدارگرد شناسایی ماه ناسا نیز احتمالا در موقعیتی نبوده که بتواند این رخداد را رصد کرده باشد اما ناسا اظهار کرده که مدارگرد آنها دهانه حاصل از این برخورد را بررسی خواهد کرد با این حال این فرآیندی است که ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تصویر برخورد موشک به کره ماه منتشر شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تصویر برخورد موشک به کره ماه منتشر شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید