کد مطلب: 62975 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی قبل از ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج

بسیاری از عزیزان میپرسند چطور می توانیم یکدیگر را قبل از ازدواج بشناسیم؟ چه مدت برای شناخت کافیست؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

آشنایی برای ازدواج قطعاً ضروری است اما همیشه قرار نیست بعد از دوران آشنایی به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک ختم شود. زیرا این موضوع به دو طرف ماجرا بستگی دارد که آیا بعد از شناخت می توانند با تفاوت ها و شباهت هایی و نقایص و معایب و محسناتی که دارند یکدیگر را بپذیرند یا خیر.

بیشتر تاکید برای شناخت هر دو طرف مدت زمان شش ماه را تعیین می کنند. البته که شناخت کامل ایجاد نمی شود. اما یک شناخت نسبی برای دو طرف بوجود می آید. بیشتر از این باعث می شود آن کشش و میل و احساسات درگیر شود و عقل کمرنگ تر شود و خیلی چیزها دیده نشود.

پس در دوران آشنایی بهتر است از روانشناس کمک بگیرید و سعی کنید در دوران آشنایی، خود واقعیتان باشید، همانطور که هستید و هیچگاه سعی نکنید خودتان را به بهترین شکل نشان دهید، زیرا در زندگی مشترک شما همیشه در بهترین حالت نیستید و موانعی بوجود میاید که متفاوت خواهید بود و بعد از ازدواج ممکن است طرف مقابل شما بگوید که تو قبلا اینگونه نبودی تو عوض شدی.

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی قبل از ازدواج فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

نظر خود را درباره «آشنایی قبل از ازدواج» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?