کد مطلب:  59549 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر علوم: بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان کار شاغل هستند

وزیر علوم: بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان کار شاغل هستند

غلامی از اشتغال بیش از 50 درصدی فارغ التحصیلان کارشناسی در دانشگاه‌ها خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، درباره کارآمدی دانشگاه‌ها در اشتغال فارغ التحصیلان اظهار کرد: دانشگاه‌ها به تربیت دانشجویان خود در زمینه‌های مختلف و محیط‌های اجرایی و فعالیت‌های اجتماعی و برای تحصیل و تحقیق و حضور در جوامع علمی آینده می‌پردازند.

او افزود: به تدریج فارغ التحصیلان دانشگاهی در مشاغل مختلف قرار می‌گیرند. ما در دو الی سه سال گذشته پایش و رصدی لحظه ای برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی انجام داده ایم، یعنی از فارغ التحصیلان دانشگاهی سال‌های 92 به بعد و وضعیت اشتغالشان را بر اساس اینکه برای آن‌ها بیمه پرداخت می‌شود یا خیر، رصد کردیم و آمار خوبی را  به دست آورده ایم.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بیش از 75 درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی شاغل هستند، تاکید کرد: آمار اشتغال رشته‌های مختلف در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی با یک دیگر متفاوت است، لذا این موضوع یک رصد عمومی و کلی بود که توانستیم انجام دهیم، اما کشف اینکه چه کسی در رشته تخصصی خود درس خوانده و به سرکار رفته به خصوص در بخش کارشناسی بسیار سخت است.

غلامی درباره کیفیت آموزش‌ها در دوران همه گیری ویروس کرونا اظهار کرد: در دوران کرونا به ناچار به سمت آموزش‌های از راه دور یا آموزش‌های مجازی حرکت کردیم.

غلامی تصریح کرد: به علت اجباری که در استفاده از آموزش‌های مجازی پیش آمد، تمامی دانشگاه‌های کشور در ماه‌های اول به خوبی توانستند پوشش وسیعی را در خصوص آموزش‌های مجازی برای دانشجویان خود ایجاد کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر علوم: بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان کار شاغل هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وزیر علوم: بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان کار شاغل هستند» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید