کد مطلب:  59653 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان وارد ایران شد

اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان وارد ایران شد

محمد اسماعیل خان، از رهبران دوران «جهاد» افغانستان که سالها علیه طالبان جنگیده بود، از این کشور خارج و یکشنبه شب وارد مشهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل یورو نیوز؛ اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان، که در هفته‌های اخیر در هرات با نیروهای طالبان جنگیده و توسط این گروه اسیر و زندانی شده بود؛ شب گذشته وارد شهر مشهد شده است.

هنوز مشخص نیست او چگونه توانسته از دست طالبان فرار کرده و وارد ایران شود اما به هر حال اسماعیل خان شب گذشته در میان استقبال جمعی از دوستداران و هوادارانش در مشهد وارد ایران شد.

هفته گذشته ویدئویی از محمد اسماعیل خان، منتشر شده بود که نشان می‌داد این مبارز پس از تصرف هرات توسط طالبان بازداشت شده است.اسماعیل خان در آن ویدئو ابراز امیدواری کرده بود که جنگ در افغانستان پایان یابد و همه در صلح زندگی کنند.

این فرمانده کارکشته که سابقه مبارزه با نیروهای شوروی در زمان اشغال افغانستان توسط این کشور را هم در کارنامه خود دارد، یک ماه پیش در هرات جبهه مقاومت مردمی را تشکیل داده بود تا از پیشروی بیشتر نیرو های طالبان جلوگیری کند. 

مقام‌های ایرانی هم تاکنون واکنشی به این خبر نداشته‌اند و رسانه‌های داخل کشور هم تنها به گزارش ورود او به مشهد آن‌هم به استناد شبکه‌های اجتماعی اکتفا کرده‌اند.

به نظر می رسد که مقصد نهایی اسماعیل خان قطر و شهر دوحه برای مذاکره با طالبان است اما هرات تایمز در خبر گزارش داده است که دلیل سفر اسماعیل خان به مشهد، رفتن به سمت پاکستان و پیوستن به هیئت بازدید کننده افغانستان از این کشور است. در این هیئت شماری از چهره‌های سیاسی افغانستان حضور دارند و قرار است که در نهایت او به دوحه سفر کرده و با طالبان بر سر میز گفتگو بنشیند.

: برای دریافت مشاوره درباره اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان وارد ایران شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان وارد ایران شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید