کد مطلب:  59159 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اسلوونی سفیر ایران را احضار کرد

اسلوونی سفیر ایران را احضار کرد

اسلوونی روز دوشنبه از احضار سفیر ایران به وزارت خارجه این کشور خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : خبرگزاری رسمی اسلوونی روز دوشنبه نوشت که وزارت خارجه این کشور سفیر جمهوری اسلامی ایران را احضار کرده و توضیح داده است که اسلوونی همیشه از «حقوق بشر» و «آزادی‌های بنیادین» حمایت می‌کند.

به دنبال حضور «یانز یانشا» نخست وزیر اسلوونی در نشست مجازی گروهک منافقین، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امور خارجه، خانم «کریستینا رادی» سفیر اسلوونی در ایران را روز یکشنبه به وزارت امور خارجه احضار و ضمن اعلام مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام و اتهامات بی‌پایه ‌و اساس مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران یادداشت اعتراض رسمی کشورمان به دولت اسلونی را به وی ابلاغ کرد.

در این ملاقات تأکید شد: حضور مجازی نخست وزیر اسلوونی در محفل یک گروهک تروریستی و منفور نزد ملت بزرگ ایران و اظهارات خلاف واقع و سخیف این مقام اسلوونیایی بر خلاف عرف دیپلماتیک و روح حاکم بر روابط دوجانبه بوده و محکوم می باشد. ضمن اینکه حمایت از یک گروهک تروریستی برخلاف منشور سازمان ملل متحد و اصول شناخته شده بین المللی و ارزش های حقوق بشری است ‌و تحت هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. در همین رابطه درخواست ارائه توضیح از سوی دولت اسلوونی بعمل آمد.

سفیر اسلوونی در جریان این احضار تأکید کرد مراتب اعتراض شدیداللحن کشورمان را به فوریت به لوبلیانا گزارش خواهد کرد.

 
نظر خود را درباره «اسلوونی سفیر ایران را احضار کرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید