کد مطلب: 60813 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استعفا اولین نخست وزیر زن سوئد ساعاتی پس از انتخاب

استعفا اولین نخست وزیر زن سوئد ساعاتی پس از انتخاب

ماگدالنا آندرسون، نخستین نخست وزیر زن در تاریخ سوئد، فقط چند ساعت پس از منصوب شدن به این مقام مهم و استراتژیک از سمت خود استعفا کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، ماگدالنا آندرسون، نخستین زن نخست وزیر در تاریخ سوئد، پس از گذشت ساعاتی از منصوب شدن به این مقام مهم و استراتژیک از سمت خود استعفا کرد.

روز گذشته اندرسون در مجلش ملی کشور سوئد به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب شد اما پس از خارج شدن شدن یکی از متحدان دولت ائتلافی از سمت خود کناره گیری کرد.

همچنین بر اساس گزارش ها و اطلاعات منتشر شده بودجه پیشنهادی اندرسون نیز از پارلمان ملی این کشور رای لازم را نگرفته بود و در نقطه مقابل پارلمان ملی سوئد با بودجه پیشنهادی احزاب اپوزیسیون که در برگیرنده حزب راست افراطی ضد مهاجر نیز می باشد، رای مثبت داد.

اندرسون در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: امیدوارم که بتوانم دوباره به سمت نخست وزیر از طریق حزب خود برسم، تا نیازی به ائتلاف نداشته باشد.

حزب شریک ائتلافی ماگدالنا آندرسون که تحت عنوان «حزب سبز ها» نیز شناخته می شود، اعلام کرده است که نمی توانند بودجه ای که برای اولین بار  توسط یک حزب راست افراطی تهیه شده است را بپذیرد.

در پایان حزب سوسیال دموکرات سوئد نیز اعلام کرده است که این یک رویه قانون اساسی است که هنگامی که یک حزب از ائتلاف کناره گیری می کند، دولت ائتلافی هم باید از سمت خود استعفا کند.

 

 

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «استعفا اولین نخست وزیر زن سوئد ساعاتی پس از انتخاب»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?