از بین رفتن ناگهانی سویه C.1.2 در آفرقای جنوبی | آسمونی
کد مطلب: 60118 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
محو شدن سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی

محو شدن سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، موارد ابتلا به سویه C.۱.۲ که در ابتدا به‌عنوان یک مسئله مهم در آفریقای جنوبی شناخته شد، کاهش یافته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ام اس ان، بر اساس گزارش‌های منتشر شده، موارد ابتلا به سویه C.۱.۲ که در ابتدا به‌عنوان یک مسئله مهم در آفریقای جنوبی شناخته شد، کاهش یافته است.

به نقل از ام‌اس‌ان، چند هفته پیش، آفریقای جنوبی پس شناسایی سویه جدید کرونا که به ظاهر عفونی‌تر از سویه های دیگر بود از سوی صاحب نظران و جامعه علمی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت. به‌نظر می‌رسید که نوع C.1.2 ماه گذشته با سرعت در حال گسترش بود اما اخیرا مشخص شده که این سویه کاملا از بین رفته است.

 نوع C.1.2 دارای ترکیبی از جهش‌های مختلف بود که برخی از آنها تاکنون در سایر انواع ویروس مشاهده نشده است. نوع C.1.2 برای اولین بار در ماه مه در گوتنگ و مپومالانگا شناسایی شد و تا 13ام آگوست در 6 استان از 9 استان آفریقای جنوبی و 7 کشور دیگر در آفریقا، آسیا، اروپا و اقیانوسیه مشاهده شد.

پروفسور تولیو د اولیویرا، ویروس‌شناس معروف آفریقای جنوبی که نقشی به سزایی در ترسیم انواع مختلف ویروس از آغاز همه‌گیری داشته است و اولین فردی که با گروه تحقیقاتی خود وجود جهش‌های آلفا و دلتا را تشخیص داده بود، در ماه آگوست، سویه دردسرساز دیگری را شناسایی کرد.

برخی نگران بودند که نوع C.1.2 بتواند موج چهارم را در آفریقای جنوبی ایجاد کند اما در حال حاضر  و با توجه به شواهد ارائه شده دال بر از بین رفتن ناگهانی این سویه باید در این مورد تجدیدنظر کنند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره محو شدن سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «محو شدن سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?