برای اولین بار رئیسی با رئیس جمهور فرانسه، تلفنی گفتگو کرد. | آسمونی
کد مطلب: 59591 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تماس تلفنی یک ساعته مکرون با رئیسی

تماس تلفنی یک ساعته مکرون با رئیسی

رئیس جمهور فرانسه در پایان خواستار تداوم گفت و گوها بین تهران و پاریس با هدف عمیق تر شدن روابط دو جانبه شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی، براساس اطلاعات منتشر شده از سوی سایت اطلاع رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در تماس تلفنی یک ساعته  امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است: نقض مکرر و فاحش تعهدات از سوی امریکا و همچنین عدم پایبندی سه کشور اروپایی عضو برجام به تعهدات خود در این توافق بین المللی انجام شده است. آمریکایی ها با وضع تحریم های جدید تعهدات خود را به‌طور آشکار نقض کرده و حتی تحریم های جدید را به حوزه اقلام بشردوستانه هم کشاندند.
رئیسی با تاکید بر اینکه هم آمریکا و هم اروپایی ها باید به تعهدات خود در برجام عمل کنند، گفت: در هر مذاکره ای باید حقوق ملت ایران استیفا و منافع ملت ما تامین شود.
رئیسی تصریح کرد: جمهوری اسلامی نسبت به تامین امنیت و حفظ بازدارندگی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بسیار جدی است و با عوامل سلب کننده امنیت مقابله خواهد کرد.
رئیس جمهور فرانسه نیز در این تماس تلفنی با تبریک آغاز مسئولیت رئیسی و آرزوی موفقیت برای وی، گفت: ایران و فرانسه می توانند با همکاری خود در جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه نقش ایفا کنند.
 
امانوئل ماکرون با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و توقف اجرای این توافق بین المللی، گفت: ما بدنبال این هستیم که به راه حلی برای این موضوع برسیم و امیدواریم دوباره مذاکرات آغاز شود.
 
مکرون با بیان اینکه فرانسه همیشه تلاش کرده راه حلی برای ثبات در لبنان ارائه دهد، ابراز امیدواری کرد با همراهی ایران زمینه برای برقراری ثبات و حل مشکلات این کشور فراهم شود .
رئیس جمهور فرانسه در پایان خواستار تداوم گفت و گو ها بین تهران و پاریس با هدف عمیق تر شدن روابط دو جانبه شد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تماس تلفنی یک ساعته مکرون با رئیسی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تماس تلفنی یک ساعته مکرون با رئیسی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?