از سال 1401 دو بخش مجزای جشن.اره فجر با هم ادغام می شوند | آسمونی
کد مطلب: 60702 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ادغام 2 بخش جشنواره فجر از سال آینده

ادغام 2 بخش جشنواره فجر از سال آینده

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی اخیرا از ادغام جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر پس از پنج دوره برگزاری مجزا از سال آینده خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی اخیرا از ادغام جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر پس از پنج دوره برگزاری مجزا از سال آینده خبر داد.

محمد خزاعی گفت: برگزاری همزمان این رویداد مهم و راهبردی سینمای ایران در سالگرد جشن های فجر انقلاب اسلامی با هم افزایی ظرفیت ها، قطعا فرصت های کاربردی مضاعفی را برای بهره مندی جامعه سینمایی، اقشار مختلف مردم، سینماگران و میهمانان خارجی فراهم می آورد.

سیدضیاء هاشمی، رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان در گفت وگو با خبرنگاران گفت: جشنواره را دو پاره کردن یک صدمه به بدنه جشنواره بود. به عقیده من جشنواره ما ملی است و نمی توانیم جشنواره بین الملل به مفهوم گسترده داشته باشیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل محدودیت ها نمی توانستیم افراد شاخص بین الملل را دعوت کنیم اما همین افرادی که استقبال می کردند و به ایران می آمدند، هم برایشان دیدن اقبال مردم خوشایند بود. جداسازی این جشنواره باعث شد همین مهمانان خارجی هم از دیدن اقبال عمومی محروم شوند.

رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان ادامه داد: اعتقادم این است که داوران جشنواره بین الملل از قبل کارها را ببینند و مانند گذشته درروزهای اولیه جشنواره نتایج را اعلام کنند. بسیار اثرگذار است و این روند برای کارگردانان ایرانی هم بسیار خوب است.

بخش بین‌الملل جشنواره از سال 1393 از بخش ملی جدا شد و در اردیبهشت 1394 به صورت جداگانه برای اولین دوره به دبیری رضا حداد برگزار شد.

 همه‌گیری کرونا برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر را در سال 1399 لغو کرد و امسال نیز این جشنواره به دبیری محمدرضا عسگرپور برگزار شد.

بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر نیز بخش‌های متنوعی شامل جام جهان نما، سینما سعادت، جشنواره جشنواره‌ها، نمایش‌های ویژه و جلوه گاه شرق است. تاکنون سی‌ونه دوره از جشنواره فیلم فجر برگزار شده است.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ادغام 2 بخش جشنواره فجر از سال آینده فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «ادغام 2 بخش جشنواره فجر از سال آینده»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?