کد مطلب:  64133 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ادامه تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل

ادامه تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل

بر اساس اعلام رئیس جمهور اوکراین دود 100 غیرنظامی از مجتمع متالورژی آزوف‌استال در ماریوپل تخلیه شده اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین پس از دیدار با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کی‌یف در ویدئویی گفت: برای نخستین بار ما دو روز آتش‌بس در این منطقه داشتیم و توانستیم بیش از 100 غیرنظامی، زن و کودک را از آنجا تخلیه کنیم.

پس از اعلام رسمی سازمان ملل متحد مبنی بر ایجاد یک مسیر عبور امن، رئیس جمهور اوکراین از ورود نخستین گروه از غیرنظامیان تخلیه شده از ماروپل به شهر زاپوریژیا خبر داد.

همچنین ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین روز گذشته اعلام کرده بود که صدها غیرنظامی همچنان در مجتمع متالورژی آزوف‌استال گرفتار هستند.

وی در ادامه تاکید کرده بود: این اوضاع به نشانه‌ای از یک فاجعه انسانی واقعی تبدیل شده چرا که مردم دیگر آب، مواد غذایی و دارو ندارند.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس تصاویر منتشر شده از داخل این مجتمع، تعدادی از نیروهای آزوف در حال کمک به تخلیه غیرنظامیان و سوار شدن آنها به یک اتوبوس هستند.  در حالی که تا پیش از این گفته می شد که بیش از 50 غیرنظامی روز گذشته پس از فرار از ماریوپل وارد یک مرکز اسکان موقت در منطقه تحت کنترل کی‌یف شدند.

: برای دریافت مشاوره درباره ادامه تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ادامه تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید