کد مطلب:  62036 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیش بینی بارش برف و باران در برخی استان ها

پیش بینی بارش برف و باران در برخی استان ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش محسوس دما و بارش برف و باران در برخی استان های کشور خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تصاویر ماهواره ای ارسالی از آغاز کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور و بارش برف و باران در این مناطق خبر داد.

وی در ادامه گفت: امروز 7 بهمن‌ 1400 در غالب مناطق کشور به‌جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و جنوب استان‌های فارس و بوشهر بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در این روز در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب لرستان است.

ضیاییان در ادامه افزود: جمعه 8 بهمن‌ 1400 در استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش برف و باران و در شمال غرب کشور بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

وی در خصوص احتمال ایجاد گرد و غبار در نواحی شرقی و جنوب غبی کشور گفت: پنجشنبه 7 بهمن‌ 1400 در نیمه شرقی کشور و به سبب وزش باد شدید در جنوب خوزستان احتمال خیرش گرد و خاک وجود دارد. جمعه 8 بهمن‌ 1400 در نیمه شرقی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و در نقاط مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده بیان کرد: آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه  صاف تا کمی‌ابری و غبار محلی با حداقل دمای 2- و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره پیش بینی بارش برف و باران در برخی استان ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیش بینی بارش برف و باران در برخی استان ها» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید