کد مطلب:  68736 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اخطار استاندار تهران به مالکان خانه‌های خالی

اخطار استاندار تهران به مالکان خانه‌های خالی

علیرضا فخاری در جلسه شورای مسکن با اشاره به شناسایی خانه‌های خالی اظهار داشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

علیرضا فخاری در جلسه شورای مسکن با اشاره به شناسایی خانه‌های خالی اظهار داشت: بعضی از طرح های مسکن مهر در پرند و پردیس که با هدف جبران کسری برای نیازمندی عمومی مردم در حوزه مسکن ساخته شده، هنوز خالی از سکنه است.

به گزارش آسمونی، وی با اشاره به علل خالی بودن برخی خانه‌ها در پرند و پردیس افزود: از علت های این موضوع، عدم توزیع صحیح مسکن بوده زیرا برخی افراد غیرمسئول در فضای سودا گرایانه با خرید این خانه ها در مقاطع مختلف از کسانی که داوطلب خرید این واحدها بوده و جزو دهک‌ هایی بودند که از تسهیلات استفاده کردند، سبب شدند تا این خانه‌ها جزو خانه های خالی باشد که باید قانون در مورد آنها اعمال و مالیات دریافت شود.

استاندار تهران عنوان کرد: شناسایی کامل چنین واحدهایی و اخطار کتبی به آخرین مالکان در دستو رکار قرار گرفته تا این واحدها در چرخه استفاده قرار بگیرد و از فضای سوداگرانه مسکن فاصله بگیریم.

فخاری ادامه داد: آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن و پیشرفت طرح و علت بازدارنده یا کند بودن روند فعالیت آنها نیز بررسی و به دستگاه‌ها دستورات لازم صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: در استان تهران کمبود زمین داریم و از طرفی جبران بخشی از کمبود زمین از طریق بازآفرینی می‌تواند صورت بگیرد که در تهران و برخی شهرستان‌ های اقماری با سازه‌های فرسوده مواجه هستیم که باید در بازآفرینی ساخت و ساز صورت گیرد و سهم تامین زمین در استان تهران از این طریق جبران شود.

استاندار تهران یادآور شد: یکی از عوامل دیگر عقب‌ماندگی مسکن، مربوط به حوزه های زیرساختی است زیرا بعضی از طرح ها رو به اتمام است و آمادگی لازم برای بهره برداری آنها وجود دارد، منتها برخی سازمان‌ها برای تامین زیرساخت‌ها تلاش نکرده بودند که به آنها تذکر داده شد و فاصله زمانی در نظر گرفته شده تا آخرین گزارش‌ها را ارائه دهند، همچنین در استانداری نیز از طریق حوزه فنی دستگاه‌های حوزه زیرساختی باید پاسخگویی لازم را داشته باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره اخطار استاندار تهران به مالکان خانه‌های خالی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اخطار استاندار تهران به مالکان خانه‌های خالی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید