کد مطلب:  59552 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اخراج غول نفتی آمریکایی از گروه حفاظت از آب و هوا

اخراج غول نفتی آمریکایی از گروه حفاظت از آب و هوا

گروه CLC، شورای رهبری آب و هوا، اعلام کرد که شرکت نفتی اگزون موبیل Exxon Mobil ، از این گروه اخراج شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، به نقل از رویترز، گروه CLC ، شورای رهبری آب و هوا، که سیاست آن مقابله با تغییرات آب و هوایی در آمریکا می باشد، اعلام کرد که شرکت نفتی اگزون موبیل Exxon Mobil ، از این گروه اخراج شده است.

این اقدام بیش از یک ماه پس از آن صورت گرفت که یک فرد از شرکت اگزون اعلام کرد که این شرکت از مالیات کربن به طور علنی حمایت می کند چرا که برنامه جلوگیری از تغییرات آب و هوایی هرگز به اندازه کافی از حمایت سیاسی برای تصویب برخوردار نخواهد بود. پس از ابن اتفاق دارن وودز، مدیر عامل اگزون، این اظهارات را محکوم کرد.

گرگ برتلسن، مدیرعامل شورای رهبری آب و هوا، در بیانیه ای گفت: پس از بررسی دقیق، ما تصمیم گرفتیم عضویت اگزون موبیل را در این شورا و گروه آمریکایی های طرفدار درآمد کربن، به حالت تعلیق درآوریم.

شرکت اگزون به همراه شرکت کونوکوفیلیپس ConocoPhillips ، بریتیش پترولیومBP ، شلShell  و توتال Total  یکی از اعضای بنیانگذار این گروه بود.

شرکت نفتی اگزون نیز در بیانیه ای تصمیم این شورا را "ناامید کننده و غیر سازنده" خوانده است.

در این بیانیه آمده است: بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد که سازمان ها برای پیشبرد راه حل های سیاسی معنا دار برای مقابله با چالش های مشترک و آرزوهای بلند جامعه برای آلایندگی خالص صفر، همکاری کنند.

این شرکت در ادامه تأکید کرد که همچنان عضو "ائتلاف راه حل های بازار" خواهد بود. این ائتلاف در کنار دیگر فعالیت ها برای کاهش آلودگی کربن نیز تلاش می کند.

نظر خود را درباره «اخراج غول نفتی آمریکایی از گروه حفاظت از آب و هوا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید