کد مطلب:  62071  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اختلاف سنی در ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج

بسیاری از عزیزان بر این باورند که اختلاف سنی برای ازدواج امری الزامی است. اما مناسب ترین فاصله سنی در ازدواج چیست؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

بسیاری از عزیزان درمورد اختلاف سنی سوالات بسیاری میپرسند اما امروز درمورد آقایونی صحبت میکنیم که برای تشکیل خانواده و ازدواج بدنبال همسری بسیار کوچکتر از خود هستند .

بسیاری از عزیزان بر این باورند که اختلاف سنی برای ازدواج امری الزامی است. این بحث درست است اما نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که افرادی بودند با اختلاف سنی زیاد و یا کم باهم ازدواج کردند و خوشبخت شدند. اما بلعکس آن هم وجود دارد و یا حتی دختر و پسرهایی بودند که هم سن هم بودند هم خوشبخت شدند و هم دچار مشکل پس خوشبختی و موفقیت در ازدواج به بلوغ فکری طرفین بستگی دارد. اختلاف سنی در ابتدا برای همگان مشکل ساز نیست و شرایط فکری زوجین است که وضعیت زندگی و شرایط آن را رقم می زند.

اما بیشتر یافته هانشان می دهد که اختلاف سنی زیاد همواره مشکل ساز بوده است. طرز تفکر و رفتار و عقیده هایشان باهم متفاوت است و هنگامی که چند سالی از زندگی بگذرد، این اختلافات بیشتر میشود چون فرد کوچکتر شور شوق جوانی دارد و طرف بزرگتر این کار ها را نمیپسندد و به تدریج موجب اختلافات عمیق تر وبیشتری خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره اختلاف سنی در ازدواج فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

نظر خود را درباره «اختلاف سنی در ازدواج» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید