کد مطلب:  63254 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اختصاصی آسمونی؛ نظرات مترجم اسکوچیچ درباره گروه ایران در جام 2022

اختصاصی آسمونی؛ نظرات مترجم اسکوچیچ درباره گروه ایران در جام 2022

مترجم ها، قابلیت تبدیل شدن به مربیان بزرگ را دارند. به همین خاطر پای صحبت مترجم دراگان اسکوچیچ نشستیم تا نظرات او را درباره گروه ایران در جام جهانی جویا شویم.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مهدی زارعی- حمیدرضا هدایتی در یکی دو سال اخیر کمتر مورد توجه فوتبالدوستان قرار گرفته است. برای مربی که در انتقال گفته های خود به بازیکنان از مترجم استفاده می کند، مترجم نقشی کلیدی در تیم ایفا می کند و دراگان اسکوچیچ هم در طول دوران مربیگری در تیم ملی از هدایتی به عنوان مترجم استفاده کرده است. مترجمی بی حاشیه، درست مثل مربی تیم ملی.

ببینیم هدایتی درباره جام جهانی و قرعه ایران چه نظراتی دارد.

 

همگروهی ایران با انگلیس:

به نظر من، گروه دوم جام جهانی 2022 گروه بسیار جذابی است. خود من پیش از مشخص شدن رقبای ایران در مرحله گروهی خیلی دوست داشتم ایران و انگلیس همگروه شوند. از سالها قبل طرفدار انگلیس بوده ام و در مسابقات یورو 2020 که سال گذشته برگزار شد هم آرزو می کردم این تیم قهرمان شود که متاسفانه نشد.

 

 

ایتالیا و آرزویی که برآورده نشد:

 ایتالیا هم دیگر تیم محبوبم بوده که امسال در جام جهانی غایب خواهد بود. اگر ایتالیا در جام جهانی حاضر بود، بیشتر دوست داشتم با این تیم همگروه شویم و بعد آرزوی همگروهی انگلیس و ایران را می کردم.

 

 

بازی با تیم ملی آمریکا:

آمریکا هم رقیب جذابی به شمار می رود؛ چه از جنبه شرایط سیاسی دو کشور و چه از نظر سابقه بازی دو تیم که قبلا یک بار در جام جهانی به مصاف هم رفته اند. هنوز هم عکس دسته جمعی دو تیم در ابتدای بازی را به خاطر دارم که برای آن زمان بی سابقه بود. در حال حاضر آنها تیم بسیار خوبی دارند و نمی دانم چرا خیلی ها تصور می کنند بازی آسانی برابر این تیم داریم و دوباره مثل اولین بازی دو تیم در جام جهانی، بردی مثل برد(2-1) سال 1998 مقابل آمریکا به دست خواهیم آورد.

 

 

اسکاتلند، اوکراین یا ولز؟

به نظر من در بین سه تیمی که یکی از آنها با ایران همگروه می شود، اوکراین شانس زیادی ندارد و اسکاتلند هم اگر اوکراین را ببرد، احتمالا در مصاف با ولز مغلوب شده و ولز حریف ما در جام جهانی خواهد بود. ولز هم حتی اگر به اسم کوچک باشد و چندان جدی گرفته نشود، اما اصلا تیم کوچکی نیست.

 

 

همگروهی ایران با دو تیم اروپایی:

تمامی تیمهای اروپایی خیلی فوتبال بلدتر از یک تیم غیر اروپایی- مثلا نمایندگان آفریقا یا قاره آمریکا- هستند. خود من ترجیح می دادم این امکان وجود داشت که مثلا تیم برنده کستاریکا و نیوریلند یا مثلا تیمی چون اکوادور همگروه ایران می شد. با این حال در مقایسه با سایر تیمهای آسیایی می توان گفت که وضعیت ما کمی بهتر است. مثلا گروه آسان تری از ژاپن داریم.

 

مقایسه تیم حاضر در  جام جهانی 2022 و تیم سال 1998:

از لحاظ تجربه بین المللی تیم الان شرایط بهتری دارد. این مساله در اثر صعود تیم ملی به دو دوره اخیر جام جهانی است که سبب شد بازیکنان بیشتری مورد توجه باشگاههای اروپایی قرار گیرند. اما از نظر مقایسه نفر به نفر بازیکنان فکر می کنم که در آن تیم امثال کریم باقری، مهدوی کیا  و نفرات دیگری بودند که هنوز هم کسی به پای آنها نمی رسد و حضور آنها توان هر تیمی را بالا می برد. به نظر من اگر تیم 1998 پیش از آن مسابقات، یک دوره قبل هم در جام جهانی حضور داشت، با کسب تجربه هم لژیونرهای بیشتری داشت و هم در جام 1998 موفق تر ظاهر می شود.

 

 

 

صعود از دور گروهی:

فکر نمی کنم جوی که الان ایجاد شده خیلی منطقی باشد؛ این که بگوییم با انگلیس مساوی می کنیم، آمریکا را می بریم و مثلا با ولز هم نتیجه قابل قبولی می گیریم و صعود می کنیم، بیش از حد خوش بینانه است. مگر جام جهانی شوخی است؟ درست نیست که بگویم خوش بین نیستم ولی قطعا شانس صعود خیلی بالایی نداریم و نیاز به خلق شگفتی داریم تا از گروه خود بالا بیاییم. قطعا نیاز داریم که تدارکاتی مناسبی داشته باشیم و چند بازی دوستانه خوب قبل از جام جهانی انجام دهیم. این مساله نیاز به ثبات مدیریتی و تدارکاتی دارد. به عقیده من در دوره قبل، ایران عملکرد قابل قبولی داشت و همین که موفق به تکرار آن عملکرد شویم، رضایتبخش است.

 

 

 

نظر خود را درباره «اختصاصی آسمونی؛ نظرات مترجم اسکوچیچ درباره گروه ایران در جام 2022» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید