نابودی ویروس در آخرین جهش صحت ندارد | آسمونی
کد مطلب: 60593 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عضو ستاد کرونا: نابودی ویروس در آخرین جهش صحت ندارد

عضو ستاد کرونا: نابودی ویروس در آخرین جهش صحت ندارد

اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر از بین رفتن ویروس کرونا در آخرین جهش نادرست اعلام شده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، دکتر مصطفی قانعی، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد آخرین جهش این ویروس اعلام کرد: حدود یک سال پیش تعدادی از نظریه پردازان فقط در حد احتمال این موضوع را مطرح کردند و چنین موردی وجود ندارد.

دکتر مصطفی قانعی در خصوص صحت مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر از بین رفتن ویروس کرونا در آخرین جهش خود افزود: نکته مهم در مورد ویروس کرونا و جهش های این است که در حال حاضر پایگاهی در خصوص ویروس کووید١٩ در سازمان جهانی بهداشت وجود دارد که در آن اعلام می شود کدام جهش مورد توجه جدی این نهاد و کدام مورد بی اهمیت است.

وی بیان کرد: بحث هایی که در فضای مجازی در خصوص از بین رفتن ویروس کرونا مبنی براینکه در آخرین جهش خود از بین رفته، برای ایجاد جوی است که هم عادی انگاری صورت گیرد و هم کسانی که نمی خواهند واکسن بزنند، تصور کنند که کرونا تمام شده و رعایت الگوهای بهداشتی پایین بیاید.

قانعی با یادآوری اینکه مطرح شدن این موضوع یک شیطنت رسانه ای است که توسط برخی رسانه ها و افراد ناآگاه صورت می گیرد، گفت: با این کار به نوعی با پیچیدگی بیشتر هم سطح رعایت پروتکل ها و هم سطح واکسیناسیون را پایین می آورند وگرنه در مورد جهش ها یک روند وجود دارد و این روند را سازمان جهانی بهداشت اعلام می کند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: هر چند آنچه که در فضای مجازی ذکر می شود، حدود یک سال پیش نیز تعدادی از نظریه پردازان بیان کردند و این احتمال را دادند که جهشی در ویروس کرونا پدید می آید که خود به خود نمی تواند ادامه دهد ولی این موضوع را فقط در حد یک احتمال مطرح کردند که آن هم صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، اخیرا اخباری در فضای مجازی با این عنوان منتشر شد که خبر خوب ژاپنی‌ها درباره کرونا، احتمال پایان کرونا و ویروس نابود شد. 

در این خبر ادعا شده است: محققان موسسه ملی ژنتیک ژاپن در حال بررسی یک جهش در ژن Nsp14 هستند. جهش در این ژن امکان ترمیم در ویروس را مختل می‌کند و این جهش به ضرر کرونا تمام خواهد شد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره عضو ستاد کرونا: نابودی ویروس در آخرین جهش صحت ندارد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «عضو ستاد کرونا: نابودی ویروس در آخرین جهش صحت ندارد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?