کد مطلب:  63343 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال عرضه واکسن کرونا ویژه کودکان زیر 5 سال

احتمال عرضه واکسن کرونا ویژه کودکان زیر 5 سال

بر اساس اخبار منتشر شده احتمال عرضه نوع جدید از واکسن های کرونا مخصوص کودکان کمتر از 5 سال با تایید سازمان بهداشت جهانی وجود دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده در رسانه های مختلف اروپایی و آمریکایی ممکن است یک نوع جدید واکسن کووید 19 برای ایجاد ایمنی در کودکان کمتر از 5 سال تا اواخر سال جاری میلادی در ایالات متحده آمریکا ساخته و عرضه شود.

بر اساس گزارش از سایت آی ای، این واکسن ها مانند واکسن های عادی برای بزرگسالان در دو دوز عرضه خواهد شد اما میزان دوز ها با نوع بزرگسال آن اندکی تفاوت خواهد داشت. این وبسایت همچنین بر لزوم دریافت مجوز های لازم از سازمان های مریوطه مانند بهداشت جهانی و سازمان غذا و دارو آمریکا را الزامی عنوان کرده است.

شرکت فایزر به تازگی آزمایش‌های واکسنی را که به طور خاص علیه ویروس کرونا و سویه امیکرون عمل می‌کند، آغاز نموده است، اما این آزمایش ها و استحصال داده‌های مربوط به آنها زمان خواهد برد.

از سوی دیگر اما مقامات مسئول مشتاق هستند کودکان زیر پنج سال را نیز در این کشور واکسینه کنند و از این شرکت خواسته‌اند که داده‌های خود را برای تأییدیه‌های لازم در این مورد ارائه دهد.

با این حال دو شرکت فایزر(Pfizer) و بایوان‌تک(BioNTech) همچنان در حال گردآوری داده‌هایی در خصوص اینکه آیا دوز سوم واکسن تولید شده آن ها محافظت بهتری نسبت به تزریق دو دوز دارد، می باشند . در نتیجه انتظار می‌رود این داده‌ها در اواخر ماه مارس در دسترس قرار گیرند و مقامات نمی‌خواهند برای تصمیم‌گیری در مورد واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال تا آن زمان صبر کنند.

در پایان لازم به ذکر است که مقامات بهداشتی ایالات متحده آمریکا به دنبال انجام واکسیناسیون گروه سنی 6 ماهه تا 5 ساله می باشند تا پایان ماه جاری می باشند و اتخاذ تصمیم در خصوص لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا و ارزیابی میزان اهمیت آن را به تعویق بیندازند.

: برای دریافت مشاوره درباره احتمال عرضه واکسن کرونا ویژه کودکان زیر 5 سال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «احتمال عرضه واکسن کرونا ویژه کودکان زیر 5 سال» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید