مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61540 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال بازشدن کنسولگری چین در بندرعباس

احتمال بازشدن کنسولگری چین در بندرعباس

سفیر سابق جمهوری اسلامی در چین در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های داخلی از امکان افتتاح کنسولگری این کشور در شهر بندر عباس خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایلنا، محمدحسین ملائک، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به اینکه تعداد اتباع کشور چین در شهر بندرعباس بالغ بر 5 تا 6 هزار نفر می باشند از بازشدن کنسولگری در این شهر ابراز خوشحالی کرد.

ملائک تاکید کرده است که کشور چین  دریافت سهم بزرگی در توسعه مکران را در نظر گرفته است و برای این کار تعداد زیادی از شرکت‌های چینی باید در آنجا مستقر شوند. و این استقرار نیاز به کنترل های دیپلماتیک و دسترسی راحت به خدمات سفارتی دارد که با تاسیس سرکنسولگری در این منطقه این مشکل حل خواهد شد.

از س.ی دیگر مجیدرضا حریری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین هم با اشاره به این که بسیاری از چینی‌هایی که در ایران ساکن هستند، در سواحل مکران، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر مستقر می باشند و دولت چین این امر را واجب و الزامی دیده است که در نزدیک محلی که این اتباع زندگی می‌کنند دفتری تاسیس کند تا راحت‌تر به اتباع خود سرویس دهد و برای امور کنسولی خود مجبور نباشند تا تهران سفر کنند.

لازم به ذکر است که سه روز قبل مقامات کشورمان در نشست مشترک با دیپلمات های چینی از موافقت با گشایش سر گنسولگری این کشور در بندرعباس خبر داده بودند.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس پیش نویس برنامه همکاری جامع جمهوری خلق چین و حمهوری اسلامی ایران، بخشی تحت عنوان توسعه سواحل مکران و ساهت یک شهر کاملا هوشمند توسط کشور چین در این منطقه می باشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره احتمال بازشدن کنسولگری چین در بندرعباس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «احتمال بازشدن کنسولگری چین در بندرعباس» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید