اثر بخشی واکسن کرونا حداگثر 8 ماه است | آسمونی
کد مطلب: 61865 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اثر بخشی واکسن کرونا حداگثر 8 ماه است

اثر بخشی واکسن کرونا حداگثر 8 ماه است

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم و بر اساس مطالعات منتشر شده میزان اثر بخشی واکسیناسیون 6 تا 8 ماه می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر محمد رحمانیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان جدیدترین نتایج بررسی ایمنی زایی واکسن ها گفت: براساس مطالعات منتشر شده به نظر می‌رسد میزان اثربخشی واکسیناسیون بین ۶ تا ۸ ماه است. 

وی در همین خصوص افزود: بعد از گذشت این مدت شاهد افت نسبی میزان ایمنی حاصل از واکسن هستیم و در نتیجه برای کسب حداکثر ایمنی در ادامه واکسیناسیون نوبت اول و دوم؛ تزریق دز سوم یا یادآور بسیار مهم و حیاتی است. 

رحمانیان درادامه گفت: تاکنون 74 درصد گروه سنی 12سال به بالا در محدوده تحت مدیریت علوم پزشکی جهرم، نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: میزان دریافت دز سوم واکسن یا نوبت بوستر در جهرم 26 درصد و میزان واکسیناسیون دانش آموزان هم در نوبت اول 88 درصد و در نوبت دوم 70 درصد است.

وی با اشاره به سویه جدید امیکرون و فوت 3 نفر از مبتلایان آن در کشور گفت: تنها راه مقابله با این سویه واکسیناسیون کامل است. با توجه به سرعت انتقال آن از فرد به فرد دیگر، رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و دوری از مکان های شلوغ به جد توصیه می شود.

در پاین لازم به ذکر است که بر اساس نتایج افرادی که دوز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند، در مقایسه با افرادی که از دوز دوم واکسن‌شان حداقل 5 ماه گذشته است، 93 درصد کمتر در خطر بستری شدن در اثر ابتلا به ویروس کرونا هستند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اثر بخشی واکسن کرونا حداگثر 8 ماه است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «اثر بخشی واکسن کرونا حداگثر 8 ماه است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?