کد مطلب:  64041 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر 1401

ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر 1401

معاون برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز از ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر خبر داد
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، سید علی مهدیان، معاون برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز از ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر خبر داد و گفت: برگزاری نماز در مصلاها و فضاهای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت و استفاده از ماسک و وسایل اقامه نماز شخصی بلامانع است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری نماز عید سعید فطر، مصوبات این جلسه را تشریح کرد و گفت: اقامه نماز عید فطر در مساجد شهری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت با تهویه مناسب بلامانع است و در این بخش لازم است متولیان امر نسبت به مدیریت زمان اقدام نموده و از طولانی شدن برنامه پرهیز شود.

معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز اضافه کرد: در مناطقی که به لحاظ جوی امکان برگزاری در فضاهای باز میسر نمی باشد، برگزاری در فضاهای مسقف مصلاها و مساجد با رعایت موازین بهداشتی بلامانع است. 

لازم به ذکر است که احمد وحیدی، وزیر کشور روز سه شنبه پس از نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نماز عید سعید فطر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: برگزاری نماز عید فطر در اماکن و فضای آزاد در اولویت است اما اگر جایی در مسجد نماز اقامه می‌شود، حتما شیوه‌نامه‌ها باید مراعات شود.

وی درباره وضعیت کرونا در کشور اظهار داشت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، مدیریت بیماری کرونا در کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد و کاهش تعداد موارد بستری و فوتی های ناشی از آن، نشان از روند رو به جلوی مهار این بیماری در کشور دارد.

وحیدی در عین حال بر اقدامات کنترلی و مراقبت‌های بهداشتی به ویژه درباره سویه‌های جدید ویروس کرونا تاکید کرد و یادآور شد: اگرچه در این زمینه نگرانی وجود ندارد، اما رصد و پایش سویه‌های جدید به طور جدی در دستور کار دستگاه‌های مرتبط قرار دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ابلاغ مصوبات برگزاری نماز عید فطر 1401» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید