کد مطلب:  60052 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استقبال رسمی رئیس جمهور تاجیکستان از ابراهیم رئیسی

استقبال رسمی رئیس جمهور تاجیکستان از ابراهیم رئیسی

آیت الله سید ابراهیم رییسی، صبح امروز شنبه در راستای انجام دیداری رسمی، در کاخ ملت تاجیکستان از سوی همتای تاجیک خود مورد استقبال قرار گرفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی  که با هدف شرکت در نشست سران سازمان شانگهای به تاجیکستان سفر کرده است، صبح امروز با انجام دیداری رسمی، در کاخ ملت تاجیکستان از سوی همتای تاجیک خود مورد استقبال قرار گرفت.

بر اساس گزارشی در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در مراسم استقبال رسمی پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، آیت الله سید ابراهیم رییسی و امامعلی رحمان از یگان تشریفات مستقر در میدان سان دیده و سپس هیات های عالیرتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

نخست وزیر و روسای مجالس دوگانه تاجیکستان نیز در مراسم استقبال از آیت الله رئیسی حضور داشتند.

پس از مراسم استقبال رسمی، روسای جمهور ایران و تاجیکستان مذاکرات رسمی دوجانبه را آغاز کردند.

در ادامه و پس از مذاکرات دو رئیس جمهور، مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه برگزار می شود و سپس اسناد همکاری میان دو کشور امضا خواهد شد.

روسای جمهور ایران و تاجیکستان درپایان جلسات در نشست مطبوعاتی نتایج و دستاوردهای دیدارها و گفتگوهای دو طرف را تشریح خواهند کرد.

البته ابراهیم رئیسی از روز قبل در تاجیکستان بود و بعد از ظهر جمعه با حضور در دانشگاه ملی این کشور از نمایشگاه دستاورد‌های علمی این دانشگاه بازدید کرد.

در این مراسم دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان در میان تشویق‌های دانشجویان و اساتید دانشگاه به رئیس جمهور کشورمان اهدا و به عنوان عضو افتخاری هیئت علمی این دانشگاه انتخاب شد.

گفتنی است، دانشگاه ملی تاجیکستان که بزرگترین و معتبرترین دانشگاه این کشور است در سال 1947میلادی تاسیس شد و در حال حاضر از 14دانشکده دارد و بیش از 30 هزار دانشجو در آن در حال تحصیل هستند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره استقبال رسمی رئیس جمهور تاجیکستان از ابراهیم رئیسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استقبال رسمی رئیس جمهور تاجیکستان از ابراهیم رئیسی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید