آیین نامه جشنواره فیلم فجر 1400 ابلاغ شد | آسمونی
کد مطلب: 60705 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آیین نامه چهلمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد

آیین نامه چهلمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد

روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، آیین‌نامه این دوره از جشنواره فیلم فجر  منتشر شده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از  روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، آیین‌نامه این دوره از جشنواره فیلم فجر  منتشر شده است که مهم ترین بخش های این آیین نامه عبارت است از:

مقدمه:

با استعانت از خداوند متعال، چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 12 تا 22 بهمن 1400 در تهران برگزار خواهد شد. به دلیل ضرورت مراقبت‌های عمومی در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بر پایه دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

اهداف جشنواره:

سینمای نوین ایران به عنوان پرتو درخشانی از فرهنگ ایرانی و اسلامی، همواره در سراسر جهان با ارزش‌های انسانی، اخلاقی، انقلابی و معنوی شناخته شده است. جشنواره فیلم فجر با تکیه بر این کلان‌ارزش‌ها و با هدف حمایت از سینمای اخلاق‌مدار، امیدآفرین و آگاهی‌بخش، به منظور معرفی آثار برگزیده یک سالِ سینمای ایران و تقدیر از تلاش هنرمندانه سینماگران خلاق، و فراهم آوردن زمینه رشد و اعتلای آثار سینمایی بر پایه‌ هویت ملی و دینی، به شرح زیر برگزار می‌شود.

 برنامه‌های جشنواره:

جشنواره فیلم فجر شامل دو گروه برنامه، در «بخش‌های فرهنگی» و «بخش‌­های رقابتی» است و هر یک از این دو شامل بخش‌هایی است که در ادامه تشریح خواهد شد.

 بخش‌های فرهنگی جشنواره:

برنامه‌های فرهنگی جشنواره فیلم فجر، شامل بخش‌های زیر است:

 گنجینه‌های سینمای ایران:

بخش گنجینه‌های سینمای ایران، شامل نمایش منتخبی از بهترین فیلم‌های دوره‌های گذشته جشنواره فیلم فجر با عنایت به اهداف جشنواره و وجود شرایط فنی روزآمد برای نمایش است.

همایش‌های علمی سینمای ایران

هدف از برپایی همایش‌های علمی سینمای ایران، ایجاد مفاهمه و هم­‌افزایی در افق‌ اندیشه‌های سینمایی و  اندیشه‌های فرهنگی، با رویکرد مطالعات میان‌رشته‌ای و با حضور بزرگان و اندیشمندان عرصه فرهنگ و سینماست.

 نشست‌های مطبوعاتی سینمای ایران

هدف از برپایی نشست‌های مطبوعاتی سینمای ایران، فراهم آوردن زمینه گفت‌وگو و تبادل آرای فیلمسازان، مخاطبان و منتقدان، به منظور رشد و اعتلای گفتمان حرفه‌ای در سینمای ایران است.

بخش‌های رقابتی جشنواره

برنامه‌های رقابتی جشنواره فیلم فجر شامل بخش‌های زیر است:

1. چشم‌انداز سینمای ایران

2. تبلیغات سینمای ایران

بخش چشم‌انداز سینمای ایران

در این بخشِ رقابتی، با هدف شناسایی، معرفی و تحسین برترین و ارزشمندترین آثار و دستاوردهای فرهنگی، هنری، فنی و حرفه‌ای در سینمای ایران، مسابقه‌های زیر برگزار می‌شود:

1. مسابقه فیلم‌های سینمای ایران (سودای سیمرغ)

2. مسابقه فیلم‌های مستند سینمایی

3. مسابقه فیلم‌های کوتاه داستانی

 بزرگداشت و نکوداشت سینماگران ایران

هدف از برگزاری بزرگداشت و نکوداشت سینماگران ایران، قدرشناسی از دستاوردهای فرهنگی، هنری و حرفه‌ای نام‌آوران سینمای ایران، به منظور شناخت تجارب و اعتلای گفتمان حرفه‌ای‌گری در سینمای ایران است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آیین نامه چهلمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «آیین نامه چهلمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?