کد مطلب:  62824 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمریکا و لهستان در فکر ارسال جنگنده به اوکراین

آمریکا و لهستان در فکر ارسال جنگنده به اوکراین

بر اساس اطلاعات منتشر شده آمریکا و لهستان در حال بررسی شرایط لازم برای ارسال هواپیما جنگنده به اوکراین از طریق مرز لهستان می باشند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از پولیتیکو؛ چهار مقام آمریکایی اعلام کرده اند که سران دو کشور لهستان و آمریکا در حال رایزنی هستند این کشور هواپیماهای میگ-29 خود را به اوکراین بفرستد و آمریکاجای خالی این جنگنده‌ها را در ناوگان هوایی لهستان پر کند.

در این خصوص سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: آمریکا در گفت‌وگو با لهستان در حال تعیین توانایی‌هایی است که می‌تواند از طریق آن جای خالی این جنگنده‌ها را در ناوگان هوایی لهستان پر کند.

وی در ادامه افزود:  ما در حال همکاری با لهستان و مشورت با دیگر شرکای خود در ناتو بر سر این مسئله‌ایم. همچنین در حال بررسی توانایی‌های جایگزینی هستیم که می‌توانیم - درصورت تصمیم ورشو به ارسال جنگنده‌هایش به اوکراین - برای تامین دوباره ناوگان هوایی لهستان ارائه دهیم.

تا پیش از این لهستان در حال بررسی امکان ارسال هواپیماهای جنگی خود به اوکراین بود و از دولت ایالات منحده آمریکا خواسته بود تا تضمین کند که جای خالی این هواپیماها را با جنگنده‌هایش پر خواهد کرد.

با این حال به نظر می رسد که کاخ سفید در حال بررسی این انتقال می باشد و تا به این لحظه دولت جو بایدن با پیشنهاد لهستان برای انتقال نیروی هوایی خود به اوکراین مخالفتی نکرده است اما این امر می تواند سبب افزایش تنش میان ناتو و روسیه شود.

 

نظر خود را درباره «آمریکا و لهستان در فکر ارسال جنگنده به اوکراین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید