جدیدترین آمار کرونا در جهان | آسمونی
کد مطلب: 58962 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۱۸۱ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۷۲۶ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۳۸ هزار و ۸۶۸ نفر نیز تأیید شده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی :همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۶ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۳۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان
جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۱۳ هزار و هند با بیش از ۳۹۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۲ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۱ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۳ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۱۰۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۲ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۹ هزار، اندونزی با بیش از ۵۷ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

  1. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۶۷۷ مبتلا، ۶۱۹ هزار و ۴۲۴ قربانی
  2. هند: ۳۰ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۳۱ مبتلا، ۳۹۶ هزار و ۷۶۱ قربانی
  3. برزیل: ۱۸ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۵۹۸ مبتلا، ۵۱۳ هزار و ۵۴۴ قربانی
  4. فرانسه: پنج میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۱ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۹۶۸ قربانی
  5. روسیه: پنج میلیون و ۴۵۱ هزار و ۲۹۱ مبتلا، ۱۳۳ هزار و ۲۸۲ قربانی
  6. ترکیه: پنج میلیون و ۴۰۹ هزار و ۲۷ مبتلا، ۴۹ هزار و ۵۷۶ قربانی
  7. انگلیس: چهار میلیون و ۷۳۲ هزار و ۴۳۴ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۱۰۰ قربانی
  8. آرژانتین: چهار میلیون و ۴۰۵ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۹۲ هزار و ۵۶۸ قربانی
  9. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۵۸ هزار و ۶۹ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۴۷۲ قربانی
  10. کلمبیا: چهار میلیون و ۱۵۸ هزار و ۷۱۶ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۶۷۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، اندونزی، پرو، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین،عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?