کد مطلب:  63150 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از بوفون و رونالدو تا گرت بیل، اروپایی ها در پلی آف جام های جهانی

از بوفون و رونالدو تا گرت بیل، اروپایی ها در پلی آف جام های جهانی

سایت فیفا به بهانه برگزاری رقابتهای پلی آف جام جهانی قطر، نگاهی داشته به جالب ترین عملکردها و اعداد ماندگار در رقابتهای انتخابی در قاره سبز.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- تیم ملی ولز با برتری(1-0) مقابل اوکراین، جواز حضور در مرحله نهایی جام جهانی را پس از 64 سال به دست آورد تا شمارش سالهای انتظار حضور ولز در جام جهانی در عدد 64 متوقف بماند. اما این تنها عدد جالب توجه از رقابتهای انتخابی جام جهانی در اروپا نیست. با هم بخشی از این آمار و ارقام را مرور می کنیم.

 

100

تنها دو کشور از 27 کشوری که تاکنون در پلی آف رقابتهای قاره اروپا در مقدماتی جام جهانی شرکت کرده اند، رکورد 100 درصد برد در مسابقات پلی آف را دارند. یوگسلاوی در دو بازی خود در سال 1997 در خانه مجارستان، حریفش را 7-1 و در دیدار برگشت در یوگسلاوی 5-0 شکست داد، در حالی که پرتغال هر چهار بازی خود را - همگی با اختلاف یک گل - در برابر بوسنی و هرزگوین در سال 2009 و سوئد در سال 2013 برده است. پرتغال بوسنی را با نتایج(1-0) و (1-0) و سوئد را با نتایج(1-0) و (3-2) شکست داد.

60

برد 1-0 سوئد در سال 2017  در مجموع  دو دیدار مقابل ایتالیا، این تیم را محکوم کرد که برای اولین بار در 60 سال گذشته جام جهانی را از دست بدهد. یاکوب یوهانسون، که با اولین گل ملی خود در بازی رفت - شش سال پس از اولین بازی ملی برای کشورش و چهار دقیقه پس از ورود به زمین – گل سرنوشت ساز را به ثمر رساند، در بازی دوم با پارگی ACL مواجه و در نتیجه جام جهانی 2018 در روسیه را از دست داد.

20

جیجی بوفون به طرز شگفت انگیزی در پلی آف قاره اروپا با فاصله زمانی 20 سال بازی کرد. این دروازه بان جوان در دقیقه 31 بازی پلی آف در مسکو در سال 1997 به جای جیانلوکا پالیوکا- سنگربان مصدوم ایتالیا- به زمین فرستاده شد و در ادامه عملکردی باشکوه در زیر بارش برف ارائه کرد که به ایتالیا کمک نمود تا به فرانسه 1998 صعود کند. بوفون سپس در شکست مقابل سوئد در سال 2017 در هر دو مسابقه رفت و برگشت بازی کرد. فرانکی فان در الست هافبک بلژیک، شِی گیون دروازه بان جمهوری ایرلند، سرگئی سماک هافبک روسیه و آندری شوچنکو مهاجم اوکراین طی مدتی زمانی 12 ساله در پلی آف جام جهانی حضور داشتند.

11

سینیشا میهایلوویچ، ولادیمیر یوگوویچ، دراگان استویکویچ، دژان ساویچویچ، پردراگ میاتوویچ و ساوو میلوشویچ به یوگسلاوی کمک کردند تا مجارستان را در سال 1997 در مجموع 12-1 شکست دهد و به راحتی بزرگترین پیروزی در تاریخ پلی آف یوفا نصیب یوگسلاوی شود. پس از این نتیجه، پیروزی ترکیه با نتیجه 6-0 مقابل اتریش در سال 2001، برد 6-2 اسپانیا مقابل اسلواکی در سال 2005 و برتری دانمارک با نتیجه 5-1 مقابل جمهوری ایرلند در سال 2017 قاطعانه ترین نتایج پلی آفها در قاره اروپا بودند.

: برای دریافت مشاوره درباره از بوفون و رونالدو تا گرت بیل، اروپایی ها در پلی آف جام های جهانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «از بوفون و رونالدو تا گرت بیل، اروپایی ها در پلی آف جام های جهانی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید