کد مطلب:  59692 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آقاتهرانی: وزیران دولت بعدی بر اساس شایستگی انتخاب می شوند

آقاتهرانی: وزیران دولت بعدی بر اساس شایستگی انتخاب می شوند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:  انتخاب وزرا همانند انتخاب ریاست جمهوری، بر اساس شایسته‌سالاری و شایستگی انجام می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی فرصت کم‌نظیری در اختیار نیروهای خود قرار داده است تا دولتی در خدمت مردم در ابتدای گام دوم انقلاب تشکیل دهند؛ لذا باید اختلاف سلیقه‌ها را کنار بزنیم و به خوبی از این فرصت استفاده کنیم. مجلس نیز وظیفه قانونی خود را در جهت تحقق این موضوع به کار می‌گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جریانی با بی‌اخلاقی رسانه‌ای و با انتشار دروغ‌های متعدد عملا فرصت انتشار تکذیب و انعکاس واقعیات را هم سلب کرده است، گفت: این جریان به محض اینکه ماهیت حرف خلاف واقعش مشخص می‌شود با مطلب کذب دیگری تلاش می‌کند روی خبر خلاف واقع قبلی‌اش سرپوش بگذارد. لذا وقتی ابتدا به دروغ مدعی سهم‌خواهی نیروهای انقلابی از دولت سیزدهم می‌شود و با تشریح مکانیزم انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی رئیس جمهور حرف دروغش افشا می‌شود، سخن دروغ دیگری مبنی بر ناراحتی نیروهای انقلاب از کابینه معرفی شده می‌کنند، در حالیکه لیست نمایندگان ثبت نام کننده جهت موافقت با کلیات دولت و عموم وزرای پیشنهادی خلاف آنچه ادعا می‌کنند را نمایان می‌کند.

آقاتهرانی افزود: طبیعی است که بر اساس ذات پارلمان هر کدام از نمایندگان مجلس بر اساس حجت شرعی و حق قانونی خود به صورت شخصی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی اظهار نظر کرده و در موافقت یا مخالفت صحبت می‌کنند و این موضوع به معنای یک تصمیم و نظر جمعی نیست.

وی در پایان تاکید کرد: همانگونه که انتخاب رئیس جمهور بر مبنای شایسته‌سالاری و بر اساس اراده مردم بود، انتخاب وزرا هم بر اساس شایسته‌سالاری و شایستگی انجام می‌شود و از درگاه الهی خواستار توفیقات دولت انقلابی سیزدهم هستیم.

نظر خود را درباره «آقاتهرانی: وزیران دولت بعدی بر اساس شایستگی انتخاب می شوند» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید