کد مطلب:  63756 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز فرآیند تاسیس سازمان ملی مهاجرت

آغاز فرآیند تاسیس سازمان ملی مهاجرت

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح طرح تأسیس سازمان ملی مهاجرت با هدف ساماندهی مهاجران به کشور و اعطای اقامت به آنها خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از فارس، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران از طرح جدید مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی مهاجران و اتباع بیگانه در سراسر ایران خبر داد و گفت: طرح تأسیس سازمان ملی مهاجرت در قالب 36 ماده در مجلس کلید خورده است و این طرح به دنبال ساماندهی مهاجران به کشور و اعطای اقامت با مدت زمان‌های مختلف به آنهاست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: ایران جزو سه کشور اول جهان در پذیرش مهاجران کشورها به ویژه کشورهای همسایه است و از آنجایی که کشورهای همسایه ما عموماً درگیر جنگ‌های داخلی هستند، ما باید ساماندهی لازم را در این زمینه داشته باشیم.

ابوترابی خاطرنشان کرد: ما در حوزه تابعیت، قوانین مشخصی داریم اما در بحث اقامت، آخرین قانون مصوب در این باره مربوط به سال 1310 است و پس از آن ما قانون و دستورالعمل شفاف و مشخصی در بحث اقامت به مهاجران نداشته‌ایم. ما در طرح تأسیس سازمان ملی مهاجرت به دنبال آن هستیم تا مهاجران به کشور را با دادن اقامت ساماندهی کنیم، چرا که این اقدام مزایای زیادی را برای ما به همراه دارد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در پایان تاکید کرد: وقتی مهاجران ساماندهی شده و اقامت به آنها داده شود، امکان اخذ مالیات از آنها نیز وجود دارد،‌ مضاف بر اینکه در این طرح زمینه برای سرمایه‌گذاری مهاجران در کشور نیز فراهم شده است. به خاطر نبود دستورالعمل مشخص برای دادن اقامت، به عنوان مثال و به طور خاص افاغنه در ایران کار می‌کنند، پول به دست می‌آورند اما آن را به ترکیه برده و در آنجا سرمایه‌گذاری و خرج می‌کنند و ما می‌توانیم با ساماندهی مهاجران زمینه را برای استفاده از سرمایه این گروه فراهم کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز فرآیند تاسیس سازمان ملی مهاجرت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز فرآیند تاسیس سازمان ملی مهاجرت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید