کد مطلب:  62645 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین

آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین

با اعلام فرمان رسمی ولادیمیر پوتین مبنی بر اجازه ورود ارتش این کشور به بخش های شرقی اوکراین نیرو های روس از مرز بلاروس و مرز شرقی به این کشور یورش بردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از عصر ایران، ولادیمیر پوتین رییس فدراسیون روسیه در نهایت همان طور که انتظار می رفت فرمان ورود نیروهای ارتش روسیه به مناطق شرقی اوکراین را صادر کرد و نیرو های روس از طریق مرز بلاروس وارد اوکراین شدند.

پوتین در سخنانی در بامداد امروز دستور عملیات ویژه نیروهای روسیه در منطقه "دونباس" در شرق اوکراین را به صورت رسمی صادر کرده است. او با اشاره به ماده 51 منشور ملل متحد و در راستای دفع تهدیدات ناشی از اوکراین و ناتو علیه کشور روسیه، تصمیم به مداخله نظامی و دفع تهدیدات گرفته است.

پوتین با غیر قابل قبول دانستن حضور ناتو در اوکراین گفت که نیرو های روسیه قصدی برای اشغال اوکراین ندارند و در صورت مداخله خارجی این نیرو ها به سرعت واکنش نشان خواهند داد. 

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا دقایقی پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در مناطق شرقی اوکراین در طی یک سخنرانی گفت وضعیت پر تنش اوکراین را به همراه تیم امنیت ملی خود از نزدیک زیر نظر دارد و  به زودی با رهبران گروه 7 کشور صنعتی دنیا درباره حمله نظامی روسیه به اوکراین رایزنی خواهد کرد. او همچنین روسیه را به اعمال تحریم های شدیدتر اقتصادی تهدید کرده است.

گزارش های متعددی از وقوع انفجار در شهر های مختلف اوکراین مانند خارکف و کی یف منتشر شده است و تصاویر زیادی از خروج شهروندان اوکراینی از سایر مرز ها در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

همزمان بر اساس گزارش سی ان ان بامداد امروز ستونی از نیروهای نظامی از مرز بلاروس عبور کرده و وارد خاک اوکراین شده اند.

وزارت دفاع روسیه از از دسترس خارج شدن زیرساخت های اوکراین خبر می دهد و وزارت دفاع اوکراین نیز از سرنگونی 5 جنگنده و بالگرد روسی را تایید کرده است. تا به این لحظه تمامی پرواز های فرودگاه کیف اوکراین متوقف شده است.

از آن سو اما استقلال طلبان در شرق اوکراین از به دست گرفتن کنترل 2 شهر و عقب راندن ارتش اوکراین خبر می دهند.

نظر خود را درباره «آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید