کد مطلب: 60774 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز ثبت نام کنکور دکتری 1401 از امروز

آغاز ثبت نام کنکور دکتری 1401 از امروز

ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1401 از امروز آغاز شده است و بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش این آزمون در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1401 از امروز آغاز شده است و بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش این آزمون در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد و بخش های کتبی و شفاهی این آزمون نیز بدون تغییر و همانند سال های قبل خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز سال 1401 جهت پذیرش دانشجویان این مقطع در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه های پیام نور و کلبه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحت نظارت وزارت علوم در اسفند ماه سال جلری برگزار خواهد شد.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان این ازمون در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون در سایت سنجش موجود می باشد و داوطلبان باید بر اساس این دفترچه و با مطالعه کامل آن اقدام به ثبت نام در این آزمون کنند.

لازم به ذکر است که در سال های گذشته بسیاری از دانشگاه های مطرح کشور نارضایتی خود را نسبت به فرآیند جذب دانشجو در این مقطع را اعلام کرده بودند. در نتیجه با اعلام رسمس وزارت علوم مقرر شد که دانشگاه ها این اختیار داده شد که برای مشخص کردن حد نصاب در مرحله دوم این آزمون که به صورت شفاهی و به حالت مصاجبه انجام می شود، اقدام به جذب دانشجو کنند.

با این حال بر اساس اعلام سازمان سنجش کشور تغییرات اعمال شده در برگزاری این دوره از آزمون های ورودی مقطع دکتری تنها در دفترچه راهنمای ثبت نام و همچنین دفترچه انتخاب رشته این مقطع که پس از برگزاری آزمون منتشر می شود ملاک اصلی برای انتخاب دانشجویان می باشد.

 

 

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «آغاز ثبت نام کنکور دکتری 1401 از امروز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?