کد مطلب:  59469 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جهانپور: کمبود سرم تزریقی برطرف می‌شود/ جزئیات ثبت‌نام دیابتی‌ها برای تزریق واکسن کرونا

جهانپور: کمبود سرم تزریقی برطرف می‌شود/ جزئیات ثبت‌نام دیابتی‌ها برای تزریق واکسن کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو از دستور وزیر بهداشت خبر از خرید فوریی سرم تزریقی و ورود آن به زنجیره توزیع در اسرع وقت داد و همچنین درباره نحوه ثبت‌نام بیماران دیاب
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سخنگوی سازمان غذا و دارو از دستور وزیر بهداشت از خرید فوری سرم تزریقی در اسرع وقت خبر داد.

به گزارش آسمونی، کیانوش جهانپور درباره کمبود سرم تزریقی، گفت: با توجه به این‌که یکی از خطوط تولید در حال اصلاح شدن است و پیش‌بینی کاهش نسبی تولید نیز شده بود و  از مدتی قبل تمهیداتی برای خرید و واردات سرم از برخی کشورها انجام شده بود که متاسفانه با توجه به گرفتاری شدید همین کشورها در همه‌گیری کووید 19، از ارسال این محموله ممانعت شد.

وی افزود: ظرف 48 ساعت گذشته با دستور وزیر بهداشت دستور خرید فوری سرم تزریقی از کشور ثالث صادر شده که به‌زودی و در اسرع وقت وارد زنجیره توزیع خواهد شد. علاوه بر این سرم‌های تزریقی تولید داخل هم مدیریت می‌شوند تا در بیمارستان‌ها، مراکز درمان سرپایی و اورژانس‌های سراسر کشور  استفاده شوند اما فعلاً داروخانه‌های بیمارستانی این سرم‌ها را در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

جهانپور تاکید کرد:

محموله خریداری شده ظرف یکی دو روز آینده به میزان کافی وارد کشور خواهد شد و بعد از آن مازاد بر نیاز بیماران بستری و مراکز درمانی، در شبکه داروخانه‌ای کشور هم توزیع می‌شود.

جهانپور درباره آغاز ثبت‌نام بیماران دیابتی برای تزریق واکسن کرونا در سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت، گفت: بیماران زمینه‌ای با اولویت بیماران دیابتی و بیماران دیابتی هم با اولویت بیماران دریافت‌کننده انسولین اعم از قلمی و ویال که تشکیل پرونده داده و در سامانه وزارت بهداشت ثبت هستند،  از شب 11 مرداد 1400 ثبت‌نام‌شان در سامانه Salamat.gov.ir آغاز شده و بیماران دیابتی می‌توانند به راحتی ثبت‌نام کنند تا فرآیند نوبت‌دهی برایشان انجام شود.

 در پایان وی گفت: بیماران دیابتی دریافت‌کننده انسولین که قبلا در سامانه بیماری‌های نادر وزارت بهداشت ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند لیست 1000 مرکز درمانی دیابت سراسر کشور را از وب‌سایت https://rda.behdasht.gov.ir مشاهده و به نزدیک‌ترین مرکز مراجعه کنند و تشکیل پرونده دهند.

: برای دریافت مشاوره درباره جهانپور: کمبود سرم تزریقی برطرف می‌شود/ جزئیات ثبت‌نام دیابتی‌ها برای تزریق واکسن کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «جهانپور: کمبود سرم تزریقی برطرف می‌شود/ جزئیات ثبت‌نام دیابتی‌ها برای تزریق واکسن کرونا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید