کد مطلب:  63216 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آسان ترین سهمیه در مسیر جام جهانی قطر

آسان ترین سهمیه در مسیر جام جهانی قطر

در بین تیمهای خواهان شرکت در جام جهانی، نیوزیلند آسان ترین نیم سهمیه جام جهانی قطر را از آن خود کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

از زمانی که استرالیا از جمع تیمهای عضو کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه خارج شد، نیوزیلند برای صدرنشینی در جمع تیمهای این کنفدراسیون، با کمترین چالش ممکن روبه رو شده است. البته اقیانوسیه تنها نیم سهمیه در جام جهانی دارد و نیوزیلند تحت هر شرایطی باید یک مسابقه دشوار با یکی از نمایندگان آمریکای مرکزی برگزار کند. اما حداقل تا قبل از آن مسابقه، کار هیچ تیمی به اندازه نیوزیلند آسان نیست.

رقابتهای انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه اقیانوسیه هم امسال به شکل متمرکز در قطر برگزار شد. در گروه نخست قرار بود تیمهای جزایر سلیمان( تیم 141 رنکینگ فیفا)، تاهیتی( تیم 159)، وانوآتو( تیم 163) و جزایر کوک( تیم بدون رده در رده بندی فیفا!) به صورت دوره ای با هم رقابت کنند. جزایر کوک در مرحله پیش مقدماتی باید با تونگا( تیم 199 فیفا) مسابقه می داد. اما تونگا از این مسابقه کنار کشید. با این حال کل سرنوشت این گروه با یک بازی مشخص شد و دلیل آن، لغو کلیه بازیهای تیمهای وانواتو و جزایر کوک به دلیل مثبت شدن تست کرونای بازیکنان این تیمها بود.

با برد(3-1) جزایر سلیمان مقابل تاهیتی، این دو تیم به عنوان تیمهای اول و دوم راهی مرحله بعد شدند!

در دیگر گروه، نیوزیلند( تیم 110 رده بندی فیفا) با برتری مقابل پاپوآ گینه نو(1-0)، فیجی(4-0) و کالدونیای جدید(7-1) صدرنشین این گروه شد. پاپوا گینه نو(تیم 164 فیفا) هم با دو برد مقابل کالدونیا(1-0) و فیجی(2-1) در جایگاه دوم قرار گرفت.

برای کسب مقام سوم گروه فیجی( تیم 161 فیفا) موفق شد (2-1) در برابر کالدونیای جدید( تیم 153 فیفا) به برتری دست یابد. نتیجه ای که تاثیری در حذف این تیمها نداشت.

در ادامه تیمهای صعودکننده به صورت ضربدری با هم مسابقه دادند و تیم جزایر سلیمان موفق شد(3-2) پاپوآ گینه نو را شکست دهد. نیوزیلند هم یک گل به تاهیتی زد تا حریف جزایر سلیمان در ورزشگاه العربی دوحه شود. نیوزیلند کار دشواری برای برتری در فینال نداشت و گلزنی را از دقیقه 23 آغاز کرد و تا ثانیه های تلف شده ادامه داد. به این ترتیب این تیم با برتری(5-0) مقابل حریف خود، نیم سهمیه اقیانوسیه را گرفت و حالا باید منتظر دیدار با کستاریکا( تیم چهارم کونکاکاف) باشد.

برنده این دیدار راهی جام جهانی قطر خواهد شد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره آسان ترین سهمیه در مسیر جام جهانی قطر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آسان ترین سهمیه در مسیر جام جهانی قطر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید