کد مطلب:  64131 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان

آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان

بر اساس اعلام رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان به هیأت دولت ارجاع داده شده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، مهدی اسماعیلی رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرده است که کار تدوین آیین نامه اجرایی در کمیته تدوین آیین نامه به پایان رسیده و نسخه نهایی آیین نامه به هیأت دولت ارجاع شده است.

لازم به ذکر است که تصویب قانون رتبه بندی معلمان از مجلس یازدهم تا همین چند ماه پیش بدون هیچ گونه تغییر مانده بود تا اینکه محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با نهادن نام پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان و درخواست از دولت برای تسریع در تصویب مراحل نهایی، اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر و در همین روزهای پیش رو به انجام رسانده و خواهان پوشاندن جامه عمل  مطالبات معلمان جامه شده بود.

پیش از این نیز  ابراهیم رئیسی، رییس دولت سیزدهم اعلام کرده بود که دولت مصمم است همه ابعاد قانون رتبه‌بندی معلمان را در راستای ارتقاء شأن و منزلت فرهنگیان مورد توجه قرار دهد و به این وسیله در راستای ارتقای کیفیت آموزش در کشور گام بردارد.

دولت وعده اجرای سند تحول آموزش و پرورش به عنوان یکی از  اسناد بالادستی را نیز به فرهنگیان وعده داده است.

لزوم نظام بخشی سامانه‌های متعدد و پراکنده در حوزه تعلیم و تربیت  از سوی وزیر آموزش و پرورش نیز از دیگر دستورات رییس‌جمهور برای رفع دغدغه های فرهنگیان بوده است.

حال باید دید همزمان با روز معلم که مصادف با شهادت آیت الله مطهری نیز می باشد؛ تصویب و اجرای لایحه رتبه بندی معلمان بالاخره نهایی خواهد شد و یامعلمان باید مدت ها همانند تصویب آن برای اجرا نیز صبر کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید