کد مطلب:  61878 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آخرین مهلت اتصال کارتخوان ها به پرونده های مالیاتی

آخرین مهلت اتصال کارتخوان ها به پرونده های مالیاتی

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی دارندگان کارتخوان تا پایان امروز فرصت دارند تا نسبت به اتصال دستگاه‌های کارتخوان خود به پرونده‌ مالیاتی‌شان اقدام کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، بانک مرکزی باید با همکاری سازمان مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اقدام کند.

در ادامه بر اساس اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی کلیه اشخاصی که به نحوی دارای ابزار پرداخت های بانکی مانند دستگاه های کارتخوان هستند می توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir فهرست تمامی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی خود را مشاهده و نسبت به الصاق آنها به پرونده‌های مالیاتی قبلی و یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی
اطلاعیه سازمان امور مالیاتی

 

 براساس آخرین اعلام رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی تا اواخر روز گذشته 29 دی 1400 نسبت به تعیین تکلیف 2 میلیون و 600 هزار دستگاه کارتخوان در درگاه ملی خدمات الکترونیک اقدام شده و این رقم در حال افزایش است.

در پایان لازم به ذکر است بانک مرکزی اعلام کرده است که  تمامی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، از سوی این نهاد دولتی نسبت به غیرفعال کردن آن‌ها اقدام خواهد شد و دارندگان کارتخوان تا پایان امروز فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند.

نظر خود را درباره «آخرین مهلت اتصال کارتخوان ها به پرونده های مالیاتی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید