کد مطلب: 60922 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آخرین خورشید گرفتگی کامل در سال 2021

آخرین خورشید گرفتگی کامل در سال 2021

شنبه هفته آینده، آخرین خورشید گرفتگی کامل در سال 2021 رخ خواهد داد و ساکنان نیم کره جنوبی کره زمین می توانند این رویداد را رصد نمایند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایندیا تودی، روز شنبه مصادف با 4ام دسامبر سال 2021 آخرین خورشید گرفتگی کامل در این سال رخ خواهد داد که در چندین نقطه در سرتاسر جهان قابل مشاهده می باشد.

به نثل از این نشریه هندی، این خورشید گرفتی از ساعت 10:59 به وقت هند (8:59 به وقت تهران) آغاز و در ساعت 12:30 (10:30 به وقت تهران) کامل می شود و این واقعه در نهایت در ساعت 15:07( 13:07 به وقت تهران) به اتمام می رسد.

این خورشید گرفتگی در بخش هایی از جنوب استرالیا، آفریقای جنوبی، آمریکای جنوبی، اقیانوس آرام، اقیانوس آتلانتیک، اقیانوس هند و قطب جنوب قابل مشاهده است و ساکنان نیمکره جنوبی زمین به راحتی و با چشم غیر مسلح قادر به تماشای آن خواهند بود.

بر اساس اعلام رسمی ناسا ساکنان بخش‌هایی از کشور های سنت هلنا، نامیبیا، لستو، آفریقای جنوبی، جزایر فالکلند، نیوزلند، شیلی و استرالیا نیز می‌توانند خورشید گرفتگی جزئی را نظاره گر باشند.

لازم به ذکر است که رویداد خورشید گرفتگی کامل هنگامی رخ می دهد که کره ماه میان خورشید و کره زمین قرار گرفته باشد و سایه آن بر روی کره زمین بیفتد. در این حالت  نور خورشید به زمین نمی‌رسد و خورشید شروع به تاریک شدن می کند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «آخرین خورشید گرفتگی کامل در سال 2021»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?