کد مطلب:  60024 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آتش سوزی در ارتفاعات کوه نور کهگیلویه و بویراحمد

آتش سوزی در ارتفاعات کوه نور کهگیلویه و بویراحمد

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل های کوه نور در منطقه لوداب شهرستان بویراحمد که شب گذشته آغاز شده بود همچنان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، علی اصغر پاک مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل های کوه نور در منطقه لوداب شهرستان بویراحمد که شب گذشته آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

علی اصغر پاک افزود: این آتش سوزی از ساعت 20 دیشب شروع شده و سه گروه از نیروهای منابع طبیعی برای خاموش کردن آن به منطقه اعزام شده است.

وی اظهار داشت: محل آتش سوزی از مناطق صعب العبور کوه نور است و به همین دلیل نیروها به سختی توانسته اند به محل آتش سوزی برسند.

پاک بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از نیروهای میدانی عملیات مهار آتش همچنان ادامه دارد و امکان دارد امروز تمام شود.

وی افزود: پهنه آتش سوزی و خسارت های آن هنوز به صورت دقیق مشخص نیست و پس از مهار کامل آتش سوزی بررسی و اعلام خواهد شد.

امسال پنج آتش سوزی گسترده در جنگل ها و مراتع شهرستان کهگیلویه خاموش شد و جنگل های شهرستان های گچساران، بهمئی و بویراحمد هر کدام چهار بار شاهد آتش سوزی گسترده بودند.

به گفته کارشناسان منابع طبیعی میزان خسارت آتش سوزی بر عرصه های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری را 250 میلیارد ریال برآورد شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد که با حدود 16هزار و 249 کیلومترمربع دارای 552 هزار هکتار مرتع و بیش از 800 هزار هکتار جنگل، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری است.

: برای دریافت مشاوره درباره آتش سوزی در ارتفاعات کوه نور کهگیلویه و بویراحمد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آتش سوزی در ارتفاعات کوه نور کهگیلویه و بویراحمد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید