حریق در جنگل‌ های مریوان + علت آن | آسمونی
کد مطلب: 59041 درج نظر
علت آتش سوزی در جنگل های مریوان چه بود؟

علت آتش سوزی در جنگل های مریوان چه بود؟

جنگل های مریوان که به دلایل نامعلومی دچار آتش سوزی شده بود، پس از سه روز با کمک یگان محافظت از محیط زیست مهار شد. علت این آتش سوزی را در آسمونی بخوانید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آتش سوزی در جنگل های مریوان

جنگل های کردستان جزو جنگل های زاگرس شمالی هستند. و بیش از 374 هزار هکتار این استان را تشکیل داده اند. این جنگل ها به دلیل محافظت از منابع آب و خاک و ذخایر انرژی اهمیت بسیاری دارند. جنگل‌ های کردستان در اطراف شهرهای بانه و مریوان واقع شده اند که در فاصله 120 کیلومتری از مرکز استان قرار دارند.

آتش‌سوزی در جنگل‌های روستای دره وران که از پنج ‌شنبه شروع شد و به دلیل شیب تند این منطقه، به قسمت های پایین دست گسترش پیدا کرد. این روستا در نقطه صفر مرزی ایران و عراق واقع شده است. آتش‌سوزی دیگری نیز در روستای کولیت رخ داده بود که روز جمعه مهار شد.

علت آتش سوزی جنگل های مریوان

آتش سوزی جنگل های مریوان
آتش سوزی جنگل های مریوان

با اینکه علت آتش سوزی معلوم نشده است، اما آسیب‌ های بسیاری به جنگل‌ ها وارد شده است. مساحت تخریب مشخص نیست. این آتش سوزی به جنگل ‌های مناطق مرزی و در نزدیکی روستایی "دوله بید" نیز رسیده بود و به دلیل آلوده بودن منطقه به مین‌ های دوران جنگ تحمیلی امکان اعزام نیروی انسانی وجود نداشت و در مهار آتش سوزی این منطقه از بالگرد استفاده شد.

مهار آتش سوزی جنگل های مریوان

مهار آتش سوزی
مهار آتش سوزی

یگان حفاظت منابع طبیعی استان کردستان با کمک مردم توانستند پس از 3 روز آتش سوزی جنگل های مریوان را مهار کنند. هنوز خسارت ناشی از سطح آتش سوزی مشخص نشده است اما گفته می شود گونه‌هایی از بنه و زالزالک در این آتش سوزی از بین رفته اند.

در این آتش سوزی بیش از 200 هکتار از جنگل ‌های مریوان خسارت وارد کرده است. با توجه به اینکه بیشتر آتش سوزی‌ها در جنگل‌های بلوط رخ داده است ، با اطمینان نمی توان گفت آتش سوزی در مناطق مجاور نیز مهار شده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره علت آتش سوزی در جنگل های مریوان چه بود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «علت آتش سوزی در جنگل های مریوان چه بود؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?