مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59300 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آبله میمون این بار در آمریکا مشاهده شد

آبله میمون این بار در آمریکا مشاهده شد

منابع آمریکایی اعلام کردند مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در این کشور نخستین مورد ابتلا به ویروس آبله میمون را در آمریکا به ثبت رسانده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از اسکای نیوز، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا کشف یک مورد ابتلا به آبله میمون در این کشور را تایید کرد.

این مرکز گفت: یک شهروند که به نیجریه سفر کرده و سپس به تگزاس بازگشته بود، به آبله میمون مبتلا شده و به مراکز درمانی مراجعه کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا در ادامه افزود: این فرد در بازگشت به تگزاس دو پرواز یکی از نیجریه به آتلانتا و دیگری از آتلانتا به دالاس انجام داده است .

این فرد در دالاس بستری شده است و مقامات این شهر به دنبال تماس با کسانی هستند که ممکن است در طول پرواز‌ها با بیمار تماس نزدیک داشته باشند.

مرکز آمریکایی کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در بیانیه خود گفت: آبله میمون یک بیماری ویروسی نادر، اما بالقوه جدی است که به طور معمول با بیماری شبیه آنفلوانزا و تورم غدد لنفاوی آغاز می‌شود و به صورت گسترده در صورت و بدن پیشرفت می‌کند.

سویه آبله میمون که فرد به آن مبتلا است معمولا در دالاس، نیجریه و آفریقای غربی ظاهر می‌شود. این عفونت می‌تواند از دو تا چهار هفته طول بکشد و از هر 100 نفر 1 نفر را در به کام مرگ می‌کشاند.

روز گذشته نیز روزنامه «گلوبال تایمز» گزارش داد که یک دامپزشک چینی در پکن براثر ابتلا به ویروس «آبله میمون» جان خود را از دست داده و این کشور نخستین فوتی براثر این بیماری را به ثبت رساند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آبله میمون این بار در آمریکا مشاهده شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آبله میمون این بار در آمریکا مشاهده شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید